Розбивка осей

Розбивка осей є одним з основних видів інженерно-геодезичної діяльності в будівництві. Виконують їх для визначення на місцевості планового і висотного положень характерних точок і площин споруджуваного споруди у відповідності з кресленнями проекту.

Послуга розбивки являє собою точний перенесення проектних рішень на місцевість компетентними людьми - геодезистами. Ці результати використовуються в багатьох галузях: від будівництва, встановлення обладнання по осях, до розмітки логотипів компаній на полях великими літерами.

Для початку робіт нам необхідний сам проект, часто вистачає усних домовленостей із замовником, наприклад, я хочу розмітити осі гаража паралельно дороги в 3-х метрах від стовпа на 20 сантиметрів вище нуля будинку. Наші фахівці також радять типові рішення по посадці будівлі та попереджають про найбільш часті помилки проектантів.

Аналогічно на нульовому етапі розбивки потрібно визначити способи закріплення осьових знаків (фарба на парканах, якщо вони є, металеві кілки, дюбеля в асфальті, бетоновані осьові геодезичні пункти і ін), що безпосередньо впливає на вартість розбивочних робіт.
Ви, як клієнт має право вимагати від геодезистів досить точного геодезичного обладнання для виконання заданих параметрів геометрії та допуски на відхилення, щорічну держ. перевірку на це обладнання, кваліфікаційний сертифікат інженера-геодезиста, який буде займатися Вашими осями і майбутнім будинком.

Розбивку осей виконують у три етапи.

За координатами пунктів геодезичної основи знаходять на місцевості положення головних або основних розбивочних осей і закріплюють їх;
Проводять детальну будівельну розбивку споруд. Від закріплених точок головних і основних осей розбивають поздовжні і поперечні осі окремих будівельних елементів і частин споруди. Детальна розбивка виробляється значно точніше, ніж розбивка головних осей, оскільки вона визначає взаємне розташування елементів споруди, а розбивка головних осей - лише загальний стан споруди і його орієнтування. Головні осі можуть бути визначені на місцевості з помилкою 3 - 5 см, а іноді і грубіше, то детальні осі розбивають з помилкою 2 - 3 мм і точніше.;
Розбивка технологічних осей обладнання. На цьому етапі потрібна точність (в окремих випадках - частки міліметра).
Весь процес розбивки осей визначається загальним геодезичним правилом переходу від загального до приватного. Розбивка головних і основних осей визначає стан всього споруди на місцевості, тобто його розміри і орієнтування відносно дороги, будівлі та існуючих контурів місцевості.

Геодезичні роботи - це комплексний процес, який є невід'ємною частиною будівельно-монтажного виробництва, тому організація і технологія розбивочних робіт цілком залежать від етапів будівництва та побажань замовника.

Отримані дані можна використовувати для передачі розбивочної основи як підрядників, так і контролюючим органам, а так само для перевірки самого себе.

Коли осі передаються в котлован, ми можемо запропонувати підрахунок обсягів землі,топографічну зйомку, розбивку безпосередньо стін, кутів фундаментів, перевірку кордонів, виконавчу зйомку, контроль підрядників на всіх етапах будівництва та багато іншого.