Топографічна зйомка

топографічна зйомка

Топографічна зйомка – це процес виконання топографо-геодезичних та інженерно-вишукувальних робіт. В їх результаті створюють топографічний план. Простими словами: це перенесення об’єктів, рельєфу, просторових даних з натури на листок чи екран.

За допомогою приладів усі об’єкти, які є у просторі, отримують свої точні координати. Для цього топографічну зйомку виконують високоточними геодезичними приладами. Залежно від мети, точності, розташування дерев і об’єктів поруч, використовують електронний тахеометр або GNSS-приймач.

Масштаби топографічної зйомки

Точність топографо-геодезичного плану визначають масштабом. Найпопулярнішими варіантами зйомок є 1:500 і 1:2000. Чим меншою є друга цифра після двокрапки, тим детальніший план.

Масштаб 1:500 означає, що 1 см топографічного плану дорівнює 500 см (тобто 5 метрам) реальної площини.
 

М 1:500 (або як її називають “п'ятисотка”)
 

Це універсальний формат, який за ДСТУ обраний зразковим. Такий тип зйомки виконують для простору, що призначений під будівництво і приватизацію, проєктування.

 

Саме масштабом 1:500 зазвичай виконують зйомку земельної ділянки при: 

  • підготовці документів щодо визначення меж і площі ділянки, 
  • створенні межового плану,
  • постановки ділянки на кадастровий облік, 
  • земельних спорах.
     

М 1:2000 

Такий масштаб топографічної зйомки використовують для створення генеральних планів міст і сіл, ОТГ. Також за ним створюють плани утворення і підключення комунікацій на місцях, на яких ще немає інфраструктури.
Бувають також зйомки з масштабом 1:1000 та 1:5000, однак вони менш популярні. Наша компанія надає послуги з такого знімання, проте вони досить рідкісні.

Виготовлення топографо-геодезичного плану місцевості і погодження топографічної зйомки


Після топографічної зйомки геодезисти виготовляють топографо-геодезичний план місцевості. Точки, які були отримані приладами “на місці” за допомогою комп’ютерних програм переносять у план-схему. На ньому позначають усі об’єкти інфраструктури, зокрема підземні комунікації. Відтак готовий топографічний план віддають замовнику чи на погодження з комунальними службами.

Галич Геобуд виконує повний цикл топографічної зйомки: від зйомки на місцевості і до погодження з відповідними службами. Зрештою замовник отримує документ з мокрими печатками “погоджено”.

топографічна зйомка

Виконуємо топографічну зйомку у Львові та області, опціонально виконуємо виїзди в інші регіони. Гарантуємо виконання роботи в необхідні вам терміни за найкращим співвідношенням “ціна – якість”.

 
Щоб дізнатися ціну топографічної зйомки вашої земельної ділянки, телефонуйте за номером 098 611 65 54