Топографічне знімання

Топографічне знімання дозволяє створити цифрову модель досліджуваної місцевості та оцінити умови запланованого будівництва. Від точності виконаних робіт багато в чому залежить довготривалість експлуатації майбутнього об'єкта, вартість будівельних робіт, а також безпеку проживання.

Топографічний план можна використовувати:

при перед проектних дослідженнях
при проектуванні
для введення в експлуатацію нових будівель і комунікацій
для поточної перевірки земляних і будівельних робіт
Топографічне знімання дозволяє створити цифрову модель досліджуваної місцевості та оцінити умови запланованого будівництва. Від точності виконаних робіт багато в чому залежить тривалість експлуатації майбутнього об'єкта, вартість будівельних робіт, а також безпеку проживання.

Топографічне знімання земельної ділянки виконується при проектуванні земельної ділянки та землевпорядних роботах (підготовка документації щодо визначення меж і площі ділянки, створення межового плану, постановка ділянки на кадастровий облік, підготовка документації при розділі і будь-якому іншому зміну меж ділянки, земельні спори, при отриманні дозволу на будівництво будівель і споруд на земельній ділянці, а також на перекладання підземних комунікацій). Опис топозйомки для кадастру і детальніше про землевпорядних роботах в розділі межування. Топозйомка для ландшафтного дизайну передбачає одержання точних просторових даних про рельєф ділянки, розташованих на ділянці будівель (більш детально форма і положення окремих частин, позначки цокольної частини та сходів будинків, комунікацій, рослинності (можливо вибірково: цікавлять дерева і чагарники).

Топографічне знімання комунікацій (наземних, підземних, споруд) має свої особливості: на топоплан наносяться всі існуючі комунікації (підземні і наземні, що обслуговують об'єкти). Зйомка комунікацій проводиться у разі відсутності планів комунікацій, матеріалів виконавчої геодезичної зйомки, недостатньої повноти чи правильності даних матеріалів.

Топозйомка комунікацій включає:

отримання копій матеріалів попередніх зйомок (виконавчих креслень, топографічних планів, матеріалів контрольної зйомки);
рекогностування (відшукання комунікацій на місцевості, визначення місць пошуку підземних прокладок);
обстеження і зйомка підземних комунікацій, споруд мають вихід на поверхню (в колодязях);
обстеження і зйомка комунікацій, споруд не мають виходів на поверхню (в шурфах);
камеральна обробка результатів, складання плану інженерних мереж і схеми з їх технічними характеристиками;
повноти узгодження плану та схеми мереж з експлуатуючими організаціями.