Топографічна зйомка

Топографічна зйомка – це процес виконання топографо-геодезичних та інженерно-вишукувальних робіт. В їх результаті створюють топографічний план. Простими словами: це перенесення об’єктів, рельєфу, просторових даних з натури на листок чи екран.


За допомогою приладів усі об’єкти, які є у просторі, отримують свої точні координати. Для цього топографічну зйомку виконують високоточними геодезичними приладами. Залежно від мети, точності, розташування дерев і об’єктів поруч, використовують електронний тахеометр або GNSS-приймач.

 

Геодезичний прилад на штативі


Масштаби топографічної зйомки


Точність топографо-геодезичного плану визначають масштабом. Найпопулярнішими варіантами зйомок є 1:500 і 1:2000. Чим меншою є друга цифра після двокрапки, тим детальніший план.

 

  • М 1:500 (або як її називають "п'ятисотка")

Масштаб 1:500 означає, що 1 см топографічного плану дорівнює 500 см (тобто 5 метрам) реальної площини.

Це універсальний формат, який за ДСТУ обраний зразковим. Такий тип зйомки виконують для простору, що призначений під будівництво і приватизацію, проєктування.


Саме масштабом 1:500 зазвичай виконують зйомку земельної ділянки при:

▸ підготовці документів щодо визначення меж і площі ділянки

▸ створенні межового плану

▸ постановки ділянки на кадастровий облік

▸ земельних спорах

  • М 1:2000

Такий масштаб топографічної зйомки використовують для створення генеральних планів міст і сіл, ОТГ. Також за ним створюють плани утворення і підключення комунікацій на місцях, на яких ще немає інфраструктури.

Бувають також зйомки з масштабом 1:1000 та 1:5000, однак вони менш популярні. Наша компанія надає послуги з такого знімання, проте вони досить рідкісні.


Виготовлення топографо-геодезичного плану місцевості і погодження топографічної зйомки

Після топографічної зйомки геодезисти виготовляють топографо-геодезичний план місцевості. Точки, які були отримані приладами "на місці" за допомогою комп’ютерних програм переносять у план-схему. На ньому позначають усі об’єкти інфраструктури, зокрема підземні комунікації. Відтак готовий топографічний план віддають замовнику чи на погодження з комунальними службами.

 

Галич Геобуд виконує повний цикл топографічної зйомки: від зйомки на місцевості і до погодження з відповідними службами. Зрештою замовник отримує документ з мокрими печатками "погоджено".

 

Погодження топографічної зйомки

Виконуємо топографічну зйомку у Львові та області, опціонально виконуємо виїзди в інші регіони.

Гарантуємо виконання роботи в необхідні вам терміни за найкращим співвідношенням "ціна – якість".

Щоб дізнатися ціну топографічної зйомки вашої земельної ділянки, телефонуйте за номером 098 611 65 54